پرشین چت چت روم فارسی و شلوغ ترین چت روم ایران

پرشین چت بهترین چت روم ایرانی پرشین چتروم
چت,پرشین چت,چت پرشین,چتروم,چت روم,چت فارسی,شلوغ چت,ققنوس چت,ناز چت,عسل چت,چت شلوغ,چتروم فارسی,فارسی چت,سایت چت,آلوچه چت,چت باران,باران چت,مهر چت,نازی چت,چت روم موبایل

پرشین چت,چت پرشین, روم پرشین,پرشین گپ,پرشینی چت, بهترین چت روم ها

چت روم پرشین چیست و چرا پرشین چت ؟

 چت روم پرشین چت یکی از بهترین و شلوغ  ترین چت روم های ایران میباشد که دارای سال های سال فعال بود است و این چت روم یکی چت روم شلوع به حساب میاید که چرا کلمات کلیدی یا  نام ها مختلفی هم دارند به عنوان مثال, چت پرشین یا روم پرشین, چت شلوغ پرشین چت ادرس جدید پرشین چت یا ادرس قدیمی پرشین چت یا به عنوان مثال پرشین چت 1402 و یا پرشین چت جدید بله اینجوریاست که پرشین چت همچنان محبوب چت  شده برای تمامی کاربران فارسی زبان بهترین روش برای  ورود به پرشین چت این است که کلمه کلیدی ماننده پرشین چت در گوگل سرچ کرده و وارد این کلمه کلیدی شده و  شماره یک رو انتخاب کنید تا  به جمع کاربران  اصلی  پرشین چت بپوندید

چت شلوغ پرشین چت چیست ؟

پرشین  روم مشهور ترین و زیباترین چت رومی است که میتوان دید چرا ؟ چون پرشین چت با بقیه  چت روم های شلوغ قانون خاص خودش را دارد   برای همین این چت رومم \vadk ]j,پرشین چت چت پرشینخیلی بیش از پیش معروف چت شده است که هرکاربری ارزوی عضویت در پرشین چت  را دارد

در همه حال، شب تا صبح، حتی تا دم اذان.

انگیزه پرشین چت ابتدا موجه است، اما چرا گاهی از چَت کردن به چِت زدن می رسیم ؟
حالا بهترین فرصت است تا با هم موضوع را بررسی کنیم تا ببینیم این چَت یعنی چه و محاسن و مضراتش چیست .

پرشین چت (Chat) یک کلمه انگلیسی است که به معنای ( گفتگو ) می آید. پرشین چت روم (Chat room ) هم به معنای اتاق گفتگوست . اتاقی که خلوت است. این اتاق تنها و دور از دید دیگران و در ابتدایش کاملا نورانی بنظر می رسد و اگر مراقب باشیم تا آخر کار سازندگیهم نورانی می ماند.
قبل از وارد شدن به بحث اصلی لازم است بدانید گاهی پرشین چت بین دو جنس مذکر است و گاهی هم بین دو جنس مونث. حالت سومش پرشین چت بین زن و مرد است که دو حالت دارد؛ یا با هم محرمند یا نامحرم! فقط بدانید اشخاص در تمام حالات بالا می توانند آن اتاق نورانی را به گناه، آلوده کنند. یعنی فضای اتاق آلوده می شود، حال چه گفت و گوی بین دو مرد باشد و چه دو زن. اما امان از وقتی که بین یک زن و مرد نامحرم صورت گیرد!
در این مبحث بیشتر روی چَت بین زن و مرد نامحرم بحث می کنیم.

ما انسان ها زود یادمان می رود که شیطان قسم خورده مثل خون در رگ انسان جریان پیدا می کند تا او را به وسوسه هایش گمراه کند. پس زیاد به کارتان مطمئن نباشید. آن لعین، بی آنکه طرفین بفهمند کاری می کند تا آن محیط نورانی و به قول برخی ها انسان ساز، تبدیل به سرای متعفن و شیطانی شود. در طول تاریخ حکایات و روایات زیادی داریم که سرنوشت آدم های مغرور و با سابقه ی روشن، در خلوت ها به چنین ضلالتی اسفناک دچار شده است … و ما ادرائک الافضای مجازی؟
از آنجایی که اسلام برای تمام حرکات و سکنات ما دستور و قوانین دارد درباره این موضوع هم نظرش را گفته است.

لذا ابتدا می گوید گفت و گو (چَت کردن) اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد، اشکال ندارد . ( امام خمینى، استفتاءات، ج‏3، (نظر)، س‏52

آیت اللّه بهجت، توضیح‏ المسائل، م‏1936؛ آیت اللّه مکارم، استفتاءات، ج‏1، س‏819؛ آیت اللّه تبریزى، استفتاءات، 1622؛ آیت اللّه صافى، جامع‏الاحکام، ج‏2، ص‏1673؛ آیت اللّه نورى، استفتاءات، ج‏2، س‏656؛ آیت اللّه فاضل، جامع‏المسائل، ج‏1، 1718؛ آیت اللّه خامنه‏ اى، اجوبةالاستفتاءات، س‏1145؛ العروة الوثقى، ج‏2، (النکاح) م‏3؛ آیت اللّه سیستانى،( sistani.org، اینترنت)، س‏20 و 19؛ دفتر آیت اللّه وحید .)
اما بعدش یک تبصره برای حالت سوم بیان می شود که می گوید اگر جنس مخالف زن جوان باشد بهتر است گفت‏ و گو با او [هر چند بدون قصد لذت هم باشد] ترک شود.
آقا جان! یک جمله می نویسم شما تا ته خط را بخوانید. حضرت علی (ع) به زن های جوان سلام نمی کرد، این یعنی اینکه دیگر نگویید جای “باباشم” یا “داداشمه” که در چَت کردن هایتان اگر کارتان به اینجا کشید و با این حربه های نخ نما شده به چَت کردن های غیر شرعی تان ادامه بدهید آخرش می رسید به چِت زدن (Chet).
چِت زدن، یعنی بی حواسی و خنگ شدن و هنگ کردن مغز. همچنین به خنگ بازی بعد از استعمال مواد مخدر نیز چِت کردن گویند!

حالا سوال اساسی این است: انسان چه زمانی در چَت کردن دچار چِت زدن می شود و منظور از خنگ بازی و بی حواسی و هنگ کردن مغز چیست؟
زیادی که با هم پرشین چت کردید یهو می بینید طرف مقابل، وسط ارسال پیام های شهدایی تان، یک عکس نوشته داده که مضمونش این است:

“”امیر علی در حال دوختن جوراب مدیر گروه.” امیر علی کیه؟

همان دختر جوان نامحرمی است که تو سنگ اصلاح کردنش را به سینه می زدی.

امیر علی با اندک ترس، حجب و حیایی که داشت مثلا آمده بود که ارزش های اسلامی را یاد بگیرد. او بعد از یک هفته با این پرشین چت امتحانت می کند و تو با نوشتن « عکست را به همسرم نشان دادم و با هم بهت کلی خندیدیم » شاخک های جنسی اش را فعال کردی. این چراغ سبز اساسی می شود برای او، و می شود یک “پرستوی” ساخته شده بدست یک علاف فرهنگی!””

آن دختری که یک خانواده ی به تمام معنا متلاشی داشت باز هم حتی اگر از سر اجبار بود با چادر و مقنعه آمده بود تو گروه ناشران و مبلغان نامدار فرهنگ اسلامی، اما تو با چَت کردن وقت و بی وقتت کاری به سرش می آوری که کم کم حجاب را کنار می گذارد و یک عکس می گذارد داخل پروفایلش با یک روسری خوشرنگ و در حالی که قسمتی از زیر گلویش نمایان شده است!

بله! شیطان کار خودش را به درستی انجام داده و شما دو نفر بدون آنکه متوجه شوید “سوپ هورمونی” تان سرریز می شود و به هم عادت می کنید. اینکه شما دو نفر چطور در فضای نشر ارزش های اسلامی از مرحله انسانیت سقوط کردید تعجب ندارد. تعجب آن جاست که دویست نفر دیگر در طی 4 سال شاهد فرایند سقوط شما هستند و آنها هم سکوت می کنند و گاهی حمایت! البته پر واضح است که برای حفظ او در گروه مجبورید چه دروغ های شاخداری برایشان سر هم کنید. عمق فاجعه زیاد است. یعنی تازه می توانیم پی ببریم “یک گوجه گندیده استعداد اینکه یک صندوق گوجه تازه را فاسد کند” ، یعنی چه ؟!

سرتونین و نورآدرنالین، همان هورمون هایی هستند که احساساتی همچون پرواز کردن در آسمان و بر فراز جهان بودن ناشی از کشش به سوی معشوق را در شما پدید می آورد و همان که انرژی لازم برای بیدار ماندن تا صبح و مکالمه های تلفنی که دیگر ماهیت انسان سازانه ندارد، را تامین می کند. همان هیجانات سرگیجه آور، ضربان تند قلب و نفس زدن های بریده بریده را. وقتی امکان وصال و دسترسی دو جنس مخالف به هم نیست و غلیان و سر ریز شدن بیش از حد این هورمون به سمتی می رود که فرد هنگام چَت کردن چنان بی حواس و خنگ می شود که سرش به شدت می رود تو درب شیشه ای سر راهش، ولی اصلا” درد را نمی فهمد و هنگام عبور از مقابل دیدگان بهت زده یک سالن آدم ، با خنده های شیطانی درب را با صدای مهیب بر هم می کوبد و دور می شود. کمی که آدم باشی در ورای اتفاقاتی که چند دقیقه قبل شاهدش بودی ویرانه ای را می بینی که بر سر همسر میان سال آن مرد ادعادار مصلح، آوار شده که با کنترل نکردن چَت کردن ها و از همه مهمتر هوای نفسش، چنین فاجعه ای عظیم را به بار آورده است.
گرچه همسر شرعی مرد هم مقصر است. او اگر مراقب معجون هورمونی بین خود و همسرش بود هرگز یک دختر جوان با طنازی و دلربایی نمی توانست شیشه هورمونی بین او و همسرش را چنین زیرکانه در طی یک هفته بشکند.

اینجاست که پی می بریم چرا حضرت علی (ع) به زنهای جوان سلام نمی کرد و حضرت زهرا (س) می فرماید: برای زن خوب است که مرد او را نبیند و مولا و مقتدایمان امام خامنه ای نیز می فرماید : فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است!

روش استفاده از پرشین چت جی پی تی ChatGPT در ایران

احتمالا در روزهای اخیر، نام ChatGPT را زیاد شنیده باشید و بخواهید بدانید ChatGPT چیست. اگر بخواهیم به زبانی ساده بگوییم، ChatGPT رباتی مبتنی بر هوش مصنوعی برای پرشین چت کردن است که می‌تواند در زمینه‌های مختلفی به شما کمک کرده و در واقع جواب‌های مناسبی برای سوالاتتان فراهم آورد. جذابیت ماجرا در این است که می‌توانید هر سوالی را حتی به زبان فارسی از این ربات هوشمند بپرسید و پاسخ‌هایی جامع دریافت کنید. اگر کنجکاو شده‌اید که تجربه استفاده از پرشین چت جی پی تی چگونه است و در ایران چطور می‌شود از این ربات بهره برد، به مطالعه این مطلب از مجله فرادرس ادامه دهید. تلاش کرده‌ایم ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای ثبت نام و کار با این ربات از داخل ایران را به شما‌ آموزش دهیم تا با کاربردهای ChatGPT بیشتر آشنا شویم.
فهرست مطالب این نوشته
پرشین چت جی پی تی چیست؟
ChatGPT چگونه آموزش دیده و طراحی شده است؟‌
ثبت نام در پرشین چت جی پی تی از داخل ایران
نحوه استفاده از پرشین چت جی پی تی
سخن پایانی

پرشین چت چت پرشین, بهترین چت روم پرشین,چت,چت روم, چت روم فارسی, شلوغ چت
پرشین چت چت پرشین, بهترین چت روم پرشین,چت,چت روم, چت روم فارسی, شلوغ چت

پرشین چت جی پی تی چیست؟

به زبان ساده، ChatGPT یک پرشین چت بات یا ربات هوش مصنوعی است که از طریق گفتگوی متنی، با شما ارتباط برقرار می‌کند. این ابزار هوش مصنوعی با استفاده از فناوری‌های نوین می‌تواند کلمات مناسب را حدس زده و جمله‌هایی منطقی و درست خلق کند که شما را به جواب مورد نظرتان می‌رسانند. موارد استفاده از این ربات بسیار گسترده بوده و قابلیت‌هایی مثل نوشتن و خطایابی کد، نگارش نامه و مقاله، خلاصه‌سازی کتاب، فراهم کردن اطلاعات در زمینه‌های مختلف و بسیاری از کاربردهای دیگر را شامل می‌شود.

ChatGPT چگونه آموزش دیده و طراحی شده است؟‌

این ربات با استفاده از حجم زیادی از داده‌های متنی از منابع مختلف مانند کتاب‌ها، مقالات و وب‌سایت‌ها آموزش دیده است. پرشین چت جی پی تی به کمک دانشی که از این طریق به دست آورده، می‌تواند کلمات بعدی را در هر جمله‌ای حدس بزند و در نهایت به جمله یا متنی کاملا منطقی برسد.
ثبت نام در پرشین چت جی پی تی از داخل ایران

اگر برای استفاده از پرشین چت جی پی تی در ایران تلاش کرده باشید، احتمالا در همان مرحله ابتدیی تایید ایمیل با خطا و مشکل مواجه شده‌اید. البته ثبت نام در سایت این ابزار در حالت عادی کار سختی نیست. تنها باید ایمیل خود را تایید کرده و کد ارسال شده به شماره خود را وارد کنید. با این حال به خاطر نیاز به این فرایند از داخل ایران، مراحل بیشتری را لازم دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.
آموزش کار با پرشین چت جی پی تی ChatGPT
فیلم آموزش کار با پرشین چت جی پی تی ChatGPT در فرادرس
کلیک کنید
1. ورود به سایت پرشین چت جی پی تی

این ابزار توسط گروه OpenAI توسعه پیدا کرده است و می‌توانید از طریق سایت این گروه (+) به آن دسترسی داشته باشید. البته از یاد نبرید که بهتر است ابزار تغییر آی‌پی خود را روشن کنید. این احتمال وجود دارد که سایت بدون چنین ابزاری نیز باز شود اما سرعت کمتری خواهد داشت و برخی کارها را به درستی انجام نخواهد داد.

پس ابتدا آی‌پی خود را تغییر داده و بعد عبارت OpenAI را در مرورگر خود سرچ کنید. اولین سایت در لیست نتایج، سایت رسمی OpenAI خواهد بود. روی آن کلیک کنید، سپس در صفحه جدید آنقدر پایین بروید تا به بخش انتهایی سایت برسید. در این بخش و در گروه Featured، روی لینک ChatGPT بزنید تا به سایت این ابزار منتقل شوید.
گزینه ChatGPT در سایت OpenAI

به‌جای آن می‌توانید در صفحه نتایج سرچ، مستقیما روی لینک ChatGPT نیز کلیک کنید.
سایت پرشین چت جی پی تی
2. ثبت نام در پرشین چت جی پی تی و تایید ایمیل

در سایت پرشین چت جی پی تی، توضیحاتی درباره این ابزار ارائه شده که برای کسب اطلاعات بیشتر مفید هستند. در ابتدای صفحه، روی دکمه Try ChatGPT بزنید.
استفاده از پرشین چت جی پی تی در ایران

بالافاصله به صفحه جدیدی منتقل خواهید شد که از شما می‌پرسد قصد انجام چه‌ کاری را دارید. برای شروع فرایند ثبت نام، روی دکمه Sign Up کلیک کنید و اگر قبلا اکانت ساخته‌اید هم می‌توانید روی دکمه Log In کلیک کنید.

پرشین چت چت پرشین, بهترین چت روم پرشین,چت,چت روم, چت روم فارسی, شلوغ چت
پرشین چت چت پرشین, بهترین چت روم پرشین,چت,چت روم, چت روم فارسی, شلوغ چت

ثبت نام پرشین چت جی پی تی در ایران

این مرحله ممکن است کمی طول بکشد. پرشین چت جی پی تی به بررسی مرورگر مشغول شده و از شما می‌خواهد اثبات کنید که ربات نیستید. سپس به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که حاوی دو کادر خالی برای ورود نشانی ایمیل و رمز عبور است. آدرس ایمیل خود را همراه با یک رمز عبور مطمئن و قدرتمند وارد کنید و دکمه Continue را بزنید. توجه داشته باشید که حتما در این مرحله یک ابزار تغییر آی‌پی قدرتمند و معتبر فعال باشد.
وارد کردن ایمیل و رمز عبور

پس از ورود اطلاعات مربوطه، ChatGPT از شما می‌خواهد که ایمیل خود را تایید کنید. پس با یک ابزار تغییر آی‌پی فعال وارد صفحه ایمیل خود شوید، پیام ChatGPT را باز کرده و روی دکمه Verify Email Address بزنید. دقت کنید که ممکن است در این مرحله با خطایی روبه‌رو شوید و عملیات تایید به درستی انجام نشود.
آموزش کاربرد ChatGPT در برنامه نویسی پایتون
فیلم آموزش کاربرد ChatGPT در برنامه نویسی پایتون در فرادرس
کلیک کنید

برای جلوگیری از بروز مشکل، می‌توانید چند ابزار تغییر آی‌پی مختلف را امتحان کرده یا دستگاه خود را تغییر دهید. در برخی مواقع ممکن است وجود یک افزونه یا برنامه‌ای خاص نیز منجر به بروز این مشکل شده باشد. در این شرایط می‌توانید افزونه‌های مرورگر خود را یکی‌یکی حذف و مجددا فرایند تایید را امتحان کنید.
تایید ایمیل پرشین چت جی پی تی
3. ورود شماره برای استفاده از پرشین چت جی پی تی در ایران

پس از تایید موفقیت‌آمیز ایمیل، وارد صفحه‌ای خواهید شد که از شما نام و نام‌ خانوادگی می‌خواهد. این قسمت را با اطلاعات مناسب تکمیل کنید. در مرحله بعد از شما خواسته می‌شود که شماره‌ای وارد کرده و سپس کدی که به آن شماره ارسال شده است را نیز ارائه دهید.
آموزش هوش مصنوعی – مقدماتی
فیلم آموزش هوش مصنوعی – مقدماتی در فرادرس
کلیک کنید

مشکل اینجاست که نمی‌توانید این مرحله را با شماره‌های ایران پشت سر بگذارید و بیشتر شماره‌های مجازی نیز توسط این ابزار شناسایی می‌شوند. اما خوشبختانه کماکان راه‌ حلی برای رفع این مشکل وجود دارد. شما می‌توانید یک شماره مخصوص برای سرویس‌های OpenAI بخرید که کارتان را راه می‌اندازد و امکان استفاده از پرشین چت جی پی در ایران را به راحتی فراهم می‌کند.
دریافت شماره مجازی

برای انجام این کار، وارد سایت NumberLand (+) شوید. در گوشه بالا سمت چپ سایت، روی گزینه ثبت‌نام بزنید، اطلاعات را وارد کنید و یک حساب کاربری برای خود بسازید.

پس از ورود به اکانت، در سمت راست صفحه این سایت، لیستی از ابزارهای مختلف خواهید دید. روی گزینه OpenAI کلیک کنید. به این ترتیب، فهرستی از شماره‌های مجازی کشورهای مختلف نشان داده می‌شود که برای استفاده در ابزار ChatGPT نیز مناسب هستند.

یکی از آن‌ها را انتخاب و خریداری کنید. فرایند خرید نیز بسیار ساده است.
شماره مجازی برای ثبت نام در پرشین چت جی پی تی

با کلیک روی گزینه «دریافت شماره» در جلوی نام کشور مورد نظر، کادر جدیدی برای خرید باز می‌شود. دکمه «پرداخت آنلاین» را بزنید تا به صفحه خرید اینترنتی منتقل شوید. اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه خرید را بزنید.

پس از اتمام فرایند، به سایت نامبرلند باز خواهید گشت و شماره جدید در صفحه کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود. روی آن کلیک کنید تا کپی شود، دوباره به صفحه ChatGPT برگردید، کشور مورد نظر را از لیست کشورها انتخاب کرده و شماره را در کادر مربوطه paste کنید. در نهایت دکمه Send Code را بزنید تا کد برایتان ارسال شود.
تایید شماره برای ثبت نام chatgpt
4. وارد کردن کد تایید شماره و ورود به حساب

در مرحله بعد باید مجددا به سایت نامبرلند بروید. کد ارسالی از پرشین چت جی پی در صفحه حساب کاربری شما نشان داده خواهد شد. البته ممکن است این فرایند کمی زمان‌بر باشد. پس از دریافت کد، آن را کپی و در کادر مربوطه در سایت ChatGPT منتقل کنید.
دریافت کد تایید

وقتی تمام این کارها انجام شد، به طور پیش‌فرض به حساب خود وارد خواهید شد. برای ورود در مواقع بعدی نیز تنها کافی است در صفحه ابتدایی پرشین چت جی پی تی، گزینه Sign up را بزنید و ایمیل و رمز خود را وارد کنید.
ورود به حساب پرشین چت جی پی تی

حالا که با موفقیت وارد حساب خود شدید، می‌توانید هر سوالی از این ربات بپرسید و هر نوع اطلاعاتی را درخواست کنید.
نحوه استفاده از پرشین چت جی پی تی

استفاده از پرشین چت جی پی تی کار ساده‌ای است. در صفحه حساب کاربری خود درون کادر پایین صفحه کلیک و شروع به نوشتن کنید. البته می‌توانید گزینه New Chat را در سمت چپ صفحه نیز بزنید. با این حال چند نکته وجود دارد که بهتر است قبل از شروع به کار با این ربات بدانید. مواردی که در ادامه به توضیح آن‌ها پرداخته‌ایم:
آموزش کار با پرشین چت جی پی تی ChatGPT
فیلم آموزش کار با پرشین چت جی پی تی ChatGPT در فرادرس
کلیک کنید

پرشین چت جی پی تی از زبان فاسی پشتیبانی می‌کند. این یعنی می‌توانید با زبان فارسی با این ربات ارتباط برقرار کنید اما ممکن است سرعتی پایین‌تر را تجربه کنید یا به جملاتی بر بخورید که چندان معنای درستی ندارند. در غایی‌ترین حالت، زبان اصلی ChatGPT انگلیسی است و بهترین نتایج را با این زبان ارائه می‌کند.
اطلاعات فراهم شده توسط این ابزار در بیشتر موارد صحیح هستند اما نباید آن‌ها را به جای تشخیص پزشکی یا منبع معتبر علمی به کار ببرید. همچنین با اینکه این ربات در تولید محتوا عالی عمل می‌کند، اما بهتر است به طور کامل به آن تکیه نکرده و هر مطلب جدیدی را حتما به صورت دستی بررسی کنید.
اگر از ChatGPT برای کدنویسی استفاده می‌کنید، حتما از درست بودن کدها پیش از استفاده مطمئن شوید.
ممکن است گاهی به دلیل درخواست زیاد، ربات خطا داده و شما را از ارسال درخواست‌های جدید تا یک ساعت آینده محروم کند. در چنین شرایطی تنها می‌توانید صبر کنید. البته ممکن است عوض کردن آی‌پی نیز به شرایط کمک کند.

مهم است که بدانید ربات هوش مصنوعی ChatGPT فعلا در مرحله آزمایشی به سر می‌برد و اگر از زبان فارسی استفاده کنید، ممکن است پاسخ‌های کاملا درستی برایتان به نمایش درنیاورد. اما به طور کلی، استفاده از این ابزار بسیار جالب است و در کمترین زمان، شما را به نتیجه دلخواه می‌رساند. در ادامه چند مورد از کاربردهای پرشین چت جی پی تی را می‌بینیم.

 

یکی از بهترین موارد استفاده از پرشین چت جی پی تی برای تولید محتوا است. این ربات از زبان‌های بسیاری پشتیبانی کرده و می‌تواند انواع متون را برای شما تولید کند. ممکن است بخواهید یک نامه اداری بنویسید، رزومه بسازید یا درخواستی برای دانشگاه ارسال کنید، پرشین چت جی پی تی تمام این کارها را در کمترین زمان برایتان انجام می‌دهد. البته قبلاً در مقاله‌ای دیگر از مجله فرادرس در مورد اینکه رزومه چیست، چگونه رزومه بنویسیم و همینطور رزومه‌سازهای آنلاین صحبت کرده‌ایم.
مجموعه آموزش رزومه نویسی
فیلم مجموعه آموزش رزومه نویسی در فرادرس
کلیک کنید

یکی از مهم‌ترین کاربردهای تولید محتوا در رزومه نویسی یا نگارش معرفی نامه یا «نامه پوششی» (Cover Letter) است. به کمک پرشین چت جی پی تی می‌توانید چارچوبی کامل از آنچه در ذهن دارید را دریافت کنید که هرچند جای بهبود فراوان دارد اما تا حد زیادی در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌کند. در ادامه مثالی از درخواست نوشتن نامه پوششی برای موقعیت شغلی کارشناس محتوا را می‌بینیم.
نوشتن کاور لتر به کمک chatgpt
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید

همان‌طور که می‌بینید، کلیات متن مناسب هستند. با این حال بهتر است ویژگی‌های شخصی خود را وارد آن کنید و همچنین کلمات پیچیده‌تر را به کار بگیرید. در برخی مواقع نیز غلط املایی و نیم‌فاصله وجود دارد که حتما باید از بین بروند.
مطلب پیشنهادی:
آموزش سئو تولید محتوا — اصول طلایی تولید محتوای سئو شده
شروع مطالعه

تحقیق و مطالعه

یکی از مهم‌ترین استفاده های پرشین چت جی پی تی این است که آن را به عنوان جستجوگری همچون گوگل به کار بگیرید. این ربات، روند طولانی و زمان‌بر بررسی لینک‌های مختلف ارائه شده در موتورهای جست‌وجو را کوتاه‌تر کرده و راه‌ حل سریع‌تری جلوی پایتان می‌گذارد. کافی است از او بخواهید مفهوم یا مطلبی را به زبان ساده برایتان توضیح دهد. همچنین امکان درخواست برای معرفی بهترین سایت‌ها، مقالات و کتاب‌ها در هر زمینه‌ای وجود دارد.

به این شکل می‌توانید بدون نیاز به کلیک روی لینک‌های مختلف و بررسی مطالب مختلف برای رسیدن به جواب درست، درباره هر مطلبی تحقیق و اطلاعات کسب کنید. در ادامه می‌بینید که پاسخ این ربات به سوال رایج درباره مضر بودن محصولات تراریخته، چه بوده است.
سرچ با chatgpt
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید
استفاده از پرشین چت جی پی تی به عنوان مترجم

یکی دیگر از بهترین کاربردهای ChatGPT، در ترجمه متون مختلف به زبان‌های گوناگون است. البته که گوگل ترنسلیت هم برای رسیدگی به این نیاز وجود دارد، اما این ربات با تکیه بر هوش مصنوعی کار می‌کند و هر بار نتایج بهتری تولید خواهد کرد. در عین حال ممکن است اشتباهاتی نیز وجود به چشم بخورد اما به قطع ترجمه مناسبی تولید می‌شود که مفهوم نهایی مطلب را به درستی می‌رساند.

در ادامه، بخشی از متن «آرمان فرادرس» را نوشته و از پرشین چت جی پی تی خواسته‌ایم آن را به زبان‌های انگلیسی و ترکی ترجمه کند.
استفاده از پرشین چت جی پی تی برای ترجمه
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید

در انتهای ترجمه نیز نوشته می‌شود که این ترجمه ماشینی است و احتمالا کاملا منطبق نباشد.
مشاوره

شما همچنین می‌توانید برای حل مشکلات خود از پرشین چت جی پی تی کمک بگیرید. این ربات می‌تواند به عنوان یک همکار باهوش، دوست دانا یا مشاور رابطه عمل کرده و راه حل‌های خوبی جلوی پایتان بگذارد. البته که نتایج ارائه شده، بر اساس محتوای موجود در اینترنت هستند و توسط شخصی با تجربه نوشته نشده‌اند. اما همچنان منطق مناسبی دارند و می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

مثلا به عنوان نویسنده محتوا از ChatGPT خواسته‌ایم تا ما را برای نوشتن مطالب کاربرپسندتر راهنمایی کند، نتیجه را در تصویر زیر می‌بینید.
راهنمایی گرفتن از chatgpt

به خصوص اگر در زمینه‌ای تازه‌کار باشید، راهنمایی‌های قدم به قدم و مرحله‌ای ChatGPT می‌توانند بسیار کمک کننده باشند و مسیر مناسبی برای پیشرفت و انجام موثرتر هر کاری برایتان فراهم کنند.
خلاصه سازی

حتی اگر وقت کافی برای خواندن کتابی را ندارید، پرشین چت جی پی تی می‌تواند به جای شما این کار را انجام دهد. کافی است نام کتاب مورد نظر را بنویسید و درخواست کنید تا خلاصه‌ای از آن را برایتان تعریف کند. به علاوه می‌توانید خلاصه هر مقاله یا مطلب دیگری که در اینترنت موجود باشد را نیز درخواست دهید.

البته امکان وارد کردن متن جدید و درخواست خلاصه‌سازی آن نیز وجود دارد اما بسته به حجم مطلب مورد نظر ممکن است این کار کمی بیشتر زمان ببرد. در مثال زیر نتیجه درخواست خلاصه‌سازی یک مقاله درباره گیاهخواری را می‌بینید.
خلاصه سازی
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید
درس دادن و درس خواندن

معلمان و اساتید نیز می‌توانند به خوبی از ChatGPT کمک بگیرند. کافی است مطلبی را برای این ربات فرستاده و درخواست طرح سوال کنند. پرشین چت جی پی تی سریعا این کار را انجام داده و زمان بسیاری برایتان می‌خرد. همچنین دانش‌آموزان و دانشجویان نیز می‌توانند از همین روش برای تمرین و آزمایش دانش خود استفاده کنند. پرشین چت جی پی تی حتی درس دادن و درس خواندن را ساده‌تر می‌کند.

در مثال زیر متنی از فیزیک پایه دهم را برای این ربات فرستاده و خواسته‌ایم تا دو سوال از روی آن طرح کند.
سوال طرح کردن آنلاین

همان‌طور که می‌بینید، دو سوال مطرح شده است. همچنین می‌توانید میزان سختی و آسانی سوال‌ها و نوع آن‌ها را نیز تعیین کنید.

می‌توانید از این ربات برای توضیح مفاهیم پیچیده‌تر نیز به زبان ساده کمک بگیرید. به خصوص در مواقعی که توضیحات کوتاه کتاب درسی کافی نیستند و نمی‌توانید به درستی آن‌ها را متوجه شوید. به عنوان مثال، در تصویر زیر، جواب ChatGPT را برای توضیح ساده «پایستگی انرژی مکانیکی» می‌بینید.
توضیح مفاهیم پیچیده
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید
بهبود برنامه نویسی

در دنیای برنامه نویسی نیز می‌توانید استفاده های بسیاری از پرشین چت جی پی تی کنید. این ربات می‌تواند ایرادات کد شما را نشان دهد و برای رفع آن‌ها به کمک‌تان بیاید. به علاوه قابلیت نوشتن کد به زبان‌های مختلف نیز وجود دارد. البته احتمال بروز خطا در این بخش را نادیده نگیرید.
آموزش مقدماتی پرشین چت جی پی تی ChatGPT برای برنامه نویسی وب و ساخت سایت
فیلم آموزش مقدماتی پرشین چت جی پی تی ChatGPT برای برنامه نویسی وب و ساخت سایت در فرادرس
کلیک کنید

مثلا در تصویر زیر از این ربات خواسته‌ایم برنامه‌ای به زبان پایتون برای دریافت نام کاربر بنویسد.
کد نویسی در پرشین چت جی پی تی
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید

به علاوه توضیحاتی همراه کد ارائه می‌شوند که برای تازه‌کارها و کسانی که در حال یادگیری یک زبان برنامه نویسی هستند، بسیار مفید است. این یعنی حتی می‌توانید برای تمرین و یادگیری کدنویسی و رفع اشکالات خود در این زمینه نیز به سراغ پرشین چت جی پی تی بروید.
آموزش مقدماتی پرشین چت جی پی تی ChatGPT برای برنامه نویسی وب و ساخت سایت
فیلم آموزش مقدماتی پرشین چت جی پی تی ChatGPT برای برنامه نویسی وب و ساخت سایت در فرادرس
کلیک کنید
سرگرمی

فراموش نکنید که یکی از بزرگ‌ترین موارد استفاده از پرشین چت جی پی تی،‌سرگرم کردن مخاطب است. شما می‌توانید اوقات فراغت خود را با گفتگو با این ربات پر کنید. با او حرف بزنید، با هم معما حل کنید و خلاصه سر خود را به این شکل، گرم کنید. در مثال زیر از این ربات خواسته‌ایم یک معمای سخت طرح کند.
معمای پرشین چت جی پی تی
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید

به نظر شما جواب چیست؟‌ در ادامه، جواب را هم از او درخواست کرده‌ایم.
جواب معمای پرشین چت جی پی تی
برای نمایش بزرگ‌تر تصویر، روی آن کلیک کنید

البته شما می‌توانید درخواست لطیفه و حقایق جالب را نیز داشته باشید، مانند مثال زیر که از پرشین چت جی پی تی خواسته‌ایم چیز بامزه‌ای بگوید.
سرگرمی با پرشین چت جی پی تی
سخن پایانی

در این مقاله از مجله فرادرس تلاش کردیم راحت‌ترین روش ثبت نام در ChatGPT برای کاربران ایرانی را توضیح دهیم. این ابزار بسیار پرکاربرد و مفید است و در زمینه‌های بسیاری به شما کمک می‌کند. فقط باید سوال درست را از او بپرسید و منتظر جواب باشید.

By payam

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای  ورورد به الماس چت کلیک کنید